ISL95311WIU10Z-TK
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
ISL95311WIU10Z-TK
  • 1
Digital Interface : Serial (I2C)
Operating Supply Current : 1 mA
Product Category : Digital Potentiometer ICs
Mounting Style : SMD/SMT
Taps per POT : 128
Resistance : 10 kOhms
Wiper Memory : Non Volatile
Package / Case : MSOP-10
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Packaging : Reel
Series : ISL95311
Operating Supply Voltage : 9 V, 12 V